Bloco Do Urso 2024 Hotell
Gästerna på Bloco Do Urso 2024 Hotell Santa Rita do Sapucaí kan besöka Loja Maçônica, som ligger cirka 5 minuter bort till fots.
Här bor du inom 1 km från Museu Histórico Delfim Moreira och 800 meter från Sao Jose da Cruz das Caveiras. 10 minuters promenad tar dig till centrala Santa Rita do Sapucaí. Du kommer att befinna dig nära Campus da ETE.
När du bor på Bloco Do Urso 2024 Hotell kan du välja mellan olika matställen i närheten, som Pastelaria Santa Rita, som ligger cirka 5 minuter bort till fots, eller Restaurante Vista Alegre på 7 minuters gångavstånd.
- Lokala sevärdheter
- Campus da ETE650 m
- Sao Jose da Cruz das Caveiras650 m
- Estádio Erasmo Cabral550 m
- Estadio Erasmo Cabral550 m
- Museu Histórico Delfim Moreira600 m
- Santuario de Santa Rita250 m
- Statue of Saint Rita de Cassia800 m
- Santa Rita de Cássia-helgedomen250 m
- Flygplatser
- Varginha Flygplats141 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Gratis Wi-Fi
På rummet
- Matbord
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från Bloco Do Urso 2024 Hotell?
Det tar 10 minuter till fots att komma från Bloco Do Urso 2024 Hotell till centrum. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på Bloco Do Urso 2024 Hotell?
Gästerna på Bloco Do Urso 2024 Hotell måste checka ut vid 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på Bloco Do Urso 2024 Hotell?
Det genomsnittliga rumspriset på Bloco Do Urso 2024 Hotell är 82$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Bloco Do Urso 2024 Hotell?
På Bloco Do Urso 2024 Hotell kan gästerna välja mellan Deluxe rum med Queen size-säng och Rum med King size-säng.